SPEED

SPEED – 95km (start w zespołach 2 osobowych)

Przeznaczona dla osób, które chcą poznać, na czym polega Adventure Racing (a także zawodników, którzy mają ochotę na szybki wyścig!). Dystans sprawia, że jest ona stworzona dla szerszego grona – zachęcamy nawet osoby, które nigdy nie startowały w AR. Atrakcje równie ciekawe jak na trasie długiej! Na pokonanie dystansu zawodnicy będą mieli około 17 godzin.

Zapoznaj się z  regulaminem !

1. Swim & Run – 4 km – Po starcie bieg wyznaczoną trasą na plażę. Pierwszy Punkt Kontrolny będzie znajdował się około 80 m od brzegu (będzie potrojony tak aby nie było tłoku przy perforatorze. Następnie należy pokonać 100 m wzdłuż brzegu i podbić następny PK, po czym wrócić na brzeg i odnaleźć kolejny PK ukryty w parku. Następnie kolejne wejście do wody (w innym miejscu) po dwa PK i wyjście po PK do parku. Powrót parkiem i zebranie ostatniego PK.

2. MTB 1 – 4 km – Przejazd przez miasto do lasu, na miejsce rozpoczęcia kolejnego etapu.

3. BnO – 5 km – Etap bardziej wymagający nawigacyjnie. Bieg na orientację po mapie w skali 1:10000.

4. MTB 2 – 29 km – Etap rowerowy w większości przebiegający przez tereny leśne i polne. Drogi po części asfaltowe.  Dystans i trudność uzależnione od wariantów nawigacyjnych. Na koniec etapu zawodnicy trafiają na Zadanie Specjalne – linowe. Po zakończeniu ZS będzie trzeba podjechać/podejść z rowerami około 1 km do Strefy Zmian C.

5. Kajak – 15 km – Spływ rzeką w kajakach dwuosobowych. Większość punktów kontrolnych do podbicia bez wysiadania z kajaku.

6. Treking – 19 km Prosty nawigacyjnie etap pieszy w większości przebiegający przez tereny leśne. Dystans i trudność uzależnione od wariantów nawigacyjnych.

7. RJnO - Etap bardziej wymagający nawigacyjnie. Rowerowa jazda na orientację na mapie w skali 1:10000.

8. MTB 3 – 13 km – Etap rowerowy w większości przebiegający przez tereny leśne i miejskie. Drogi po części asfaltowe.  Dystans i trudność uzależnione od wariantów nawigacyjnych.SZ „A”– Zawodnicy zostawiają tu rowery i stają na linii startu przygotowani do etapu „Swim & Run”. Po jego zakończeniu można zostawić w tej strefie niepotrzebny sprzęt. Do tej strefy nie można nic wcześniej zdeponować – tylko to, co przywiezie się ze sobą na linię startu.

SZ „B” – Po etapie „MTB 1″ zawodnicy wyruszają na „BnO”. Do tej strefy nie można nic wcześniej zdeponować. Można oczywiście zostawić coś na czas pokonywania BnO. Po powrocie, zawodnicy ruszają na „MTB 2″. Strefa częściowo zadaszona

SZ „C” – Zawodnicy zostawiają tu rowery oraz zbędny sprzęt i wyruszają na etap kajakowy. Do tej strefy zawodnicy mogą zdeponować po dwie paczki na zespół (max 80 litrów) + ewentualnie własne wiosła. Cały sprzęt pozostawiony w tej Strefie Zmian zostanie przetransportowany na SZ „E”. Strefa niezadaszona.

SZ „D” – Po kajaku, zawodnicy przygotowują się na etap „Treking”. Do tej strefy można zdeponować po dwie paczki na zespół (max 80 litrów). Strefa niezadaszona.

SZ „E” – Na zawodników czekają tutaj rowery oraz cały sprzęt pozostawiony i zdeponowany wczesniej do SZ „C”. Ekipy ruszają na „RJnO” a po jego zakończeniu na ostatni etap rowerowy w kierunku mety. Strefa niezadaszona.

 • Organizatorzy

  add
  add
 • Partnerzy

  add
  add
  add
  add
  add
  add
  add
  add
  add


 • Sponsorzy

  add
  add
  add
 • Patronat medialny

  add
  add
  add
  add
  add
  add