SPEED

SPEED – 112km (start w zespołach 2 osobowych)

Przeznaczona dla osób, które chcą poznać, na czym polega Adventure Racing (a także zawodników, którzy mają ochotę na szybki wyścig!). Dystans sprawia, że jest ona stworzona dla szerszego grona – zachęcamy nawet osoby, które nigdy nie startowały w AR.

Zapoznaj się z  regulaminem!

Zadanie Specjalne 1 (prolog) – zadanie sprawnościowe, na którym przyjdzie wam pomoczyć się co najmniej do pasa w wodach zatoki, a do tego chwilkę pobiegać dla rozgrzewki.

SZ A - znajduje się tutaj wszystko, co sami zabierzecie ze sobą na start. Po prologu zabieracie swoje rowery, możecie też zostawić zbędne rzeczy i ruszacie na właściwą trasę.

MTB 1 - prosty nawigacyjnie odcinek rowerowy.

SZ B - do tej strefy nie można nic wcześniej zdeponować. Zostawiacie tutaj jedynie rowery i zbędny sprzęt na czas pokonywania etapu BnO.

BnO 1 - bardziej wymagający nawigacyjnie etap biegu na orientację, w całości w obszarze leśnym. Sporo punktów Kontrolnych do odnalezienia na małym obszarze.

MTB 2 – prosty nawigacyjnie odcinek rowerowy.

SZ C - w tej strefie macie dostęp do zdeponowanych przed startem rzeczy (jedzenie, ciuchy na zmianę itp.). Maksymalny rozmiar skrzyń, worków itp. to 20 litrów na osobę.

Treking 1 - prosty nawigacyjnie etap pieszy w większości po obszarze leśnym – po drodze do wykonania Zadanie Specjalne 2.

Zadanie Specjalne 2 – sprawnościowe zadanie linowe (sprzęt zapewnia organizator).

MTB 3 - główny etap rowerowy, przebiegający drogami asfaltowymi jak i leśnymi. Trudność nawigacyjna uzależniona od wybranego waraintu.

SZ D - do tej strefy nie można nic wcześniej zdeponować. Zostawiacie tutaj jedynie rowery i zbędny sprzęt na czas pokonywania etapu BnO.

BnO 2 – bardziej wymagający nawigacyjnie etap biegu na orientację, w całości w obszarze leśnym. Sporo punktów kontrolnych do odnalezienia na małym obszarze.

MTB 4 – prosty nawigacyjnie odcinek rowerowy.

SZ E – w tej strefie macie dostęp do zdeponowanych przed startem rzeczy (jedzenie, ciuchy na zmianę itp.). Maksymalny rozmiar skrzyń, worków itp. to 30 litrów na osobę.

Treking 2 – prosty nawigacyjnie etap pieszy po części przebiegający w obszarze leśnym, po części przez miasto. Po drodze do wykonania Zadanie Specjalne 3.

Zadanie Specjalne 3 – zadanie wymagające wykazania się sprawnością intelektualną.

SZ F - do tej strefy wcześniej deponujecie rolki lub hulajnogi oraz po 10 litrów na osobę dodatkowego sprzętu wedle uznania. Macie kilka prostych punktów kontrolnych do odnalezienia.

 • Organizatorzy

  add
  add
 • Partnerzy

  add
  add
  add
  add
  add
  add
  add
  add
  add


 • Sponsorzy

  add
  add
  add
 • Patronat medialny

  add
  add
  add
  add
  add
  add