Oferty

WYCIECZKI MUZEALNE GRUDZIEŃ 2018

01.12.(SOBOTA) MUZEUM ARCHEOLOGICZNE GDAŃSK
oprowadza pracownik Działu Edukacji Muzeum Archeologicznego                                                                          -Pradzieje Pomorza Gdańskiego.
-Z bursztynem przez tysiąclecia.

Zbiórka g. 09.00.  SKM GDYNIA WZG.ŚW.MAKSYM.- kasy   ODJAZD g. 09.09.

CENA: 20 zł
UCZESTNICY: MINIMUM – 5 osób  MAXIMUM – 15 osób

UWAGA: UCZESTNICY SAMODZIELNIE KUPUJĄ BILET SKM DO GDAŃSKA GŁ.

7.12.(PIĄTEK) MUZEUM NARODOWE GDAŃSK
oprowadza  pracownik  Działu Edukacji Muzeum Narodowego

-Diament z gdańskiej kolekcji – „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga.                                                             –Sztuka gotycka Gdańska i Pomorza.

ZBIÓRKA  g. 08.00. SKM GDYNIA WZG.ŚW.MAKSYM.- kasy  ODJAZD g. 08.12.
CENA: 20 zł
UCZESTNICY: MINIMUM – 5 osób MAXIMUM – 15 osób
UWAGA:
UCZESTNICY SAMODZIELNIE KUPUJĄ BILET SKM DO GDAŃSKA-SRÓDM.

ZAPISY: YMCA GDYNIA ul Żeromskiego 16  sekretariat  pon.-piątek  godz. 10-14
INFORMACJE:  TADEUSZ PIĄTKOWSKI  TEL. 661 136 056

Proszę o propozycje tras wycieczkowych na rok 2019. na mój adres mailowy:  tadeush_gid@onet.pl

WYCIECZKI  1-DNIOWE  LISTOPAD-GRUDZIEŃ  2018

10.11.  LĘBORK DOKŁADNIE
LĘBORK-mury miejskie z Basztą Bluszczową,dawny zamek krzyżacki, d.kościół farny,  „współczesne”  kamienne kregi,muzeum-wystawa archeologiczna, historyczna (m.in. Paul Nipkow- ojciec TV) oraz etnograficzna

CENA: 30 zł                MINIMUM: 5 os.                                                                                                                               ZBIÓRKA : g.07.40.   dw.PKP Gdynia Główna przed „Rossmanem”                                                                                          ODJAZD:   g.07.52     UWAGA-Uczestnicy samodzielnie kupują bilet PKP

17.11. KOCIEWSKIM  SZLAKIEM
PELPLIN
z przewodnikiem:zabytkowy kościół pocysterski (dziś katedra) z cennym wyposażeniem (m.in. najwyższy ołtarz w Polsce), Muz. Diecezjalne (sztuka gotycka,słynna Biblia Gutenberga); OWIDZ-rekonstrukcja słowiańskiego grodziska; STAROGARD mury miejskie,kościół farny św.Mateusza; SZPĘGAWSK– masowe groby Polaków, zamordowanych przez hitlerowców

CENA-100 zł
ZBIÓRKA : g.07.15. Gdynia-Karwiny „Tesco” przed marketem                                                                                           ODJAZD:   g.07.30.

24.11. W KRAINIE PRUSÓW
PRZEZMARK
– fragmenty krzyżackiego zamku, ZALEWO-średniowieczne mury miejskie,MORĄG-pozostałości krzyżackiego zamku, pałac rodu von Dohna-dziś muzeum (m.in.postać J.G.Herdera), GIETRZWAŁD-słynne sanktuarium maryjne

CENA- 100 zł
ZBIÓRKA: g.06.45. Gdynia-Karwiny „Tesco” przed marketem                                                                                                    ODJAZD:  g.07.00.

ZAPISY: YMCA Gdynia Żeromskiego 26  poniedziałek-piątek  g.10-14
INFORMACJE: TEL.661 136 056 Tadeusz Piątkowski