53. edycja Ekstremalnego Rajdu na OrientacjAi?? HARPAGAN.

19 marca 2017 | Bez kategorii

Rajd coraz bliżej!

Serdecznie zapraszamy na 53. edycję Ekstremalnego Rajdu na Orientację HARPAGAN. W dniach 21-23 kwietnia 2017 roku po raz pierwszy w historii imprezy odwiedzimy gminę Cewice – jedno z najbardziej lesistych miejsc w województwie pomorskim!

Do wyboru uczestnika tradycyjnie będzie aż 8 tras – zarówno piechur, jak i rowerzysta znajdzie dystans dla siebie. Dla kochających turystykę pieszą i rowerową przygotowaliśmy trasę mieszaną. Jeśli zaś chciałbyś wystartować całą rodziną albo pokazać najmłodszym przygodę z mapą, to trasa Harpuś będzie idealna!

Wszyscy uczestnicy w ramach pakietu startowego m.in. otrzymują kolorowy numer startowy, zaktualizowaną przez budowniczego kolorową mapę, a także pamiątkę po dotarciu na metę. Na wszystkich trasach obowiązuje elektroniczny pomiar czasu (jedynie Harpuś startuje na kartach startowych), dodatkowo prowadzona będzie klasyfikacja z podziałem na płeć.

Na uroczystym zakończeniu rozlosujemy atrakcyjne nagrody oraz udekorujemy zwycięzców i zdobywców tytułu Harpagana!

Uczestników poprzedniej edycji w Człuchowie informujemy, że podając swój numer startowy z H-52, automatycznie zostanie obliczona niższa opłata startowa!

Jeśli jesteś mieszkańcem gminy Cewice, zapraszamy Cię w imieniu władz gminy, do udziału na trasie Harpuś – start dla mieszkańców to 5 zł 🙂

Więcej informacji na www.harpagan.pl/rajd

Ciekawostki, konkursy i zdjęcia z przygotowań umieszczamy na www.facebook.com/harpagan/

Sprawdź się na Harpaganie!

O PTTKu ...

PTTK zrzesza około 61 tysięcy członków. Ma ponad 260 oddziałów zrzeszających około 2500 kół i klubów oraz prawie 200 obiektów noclegowych o różnym standardzie. Baza noclegowa PTTK obejmuje ponad 20 tysięcy miejsc noclegowych w 60 domach turysty, 77 schroniskach górskich, 35 stanicach i ośrodkach turystyki wodnej, 33 ośrodkach campingowych i w 5 zajazdach. Prowadzi sieć 16 muzeów regionalnych, które są ośrodkami tradycji polskiego ruchu turystyczno-krajoznawczego. Gromadzone są w nich unikalne dokumenty i inne materiały świadczące o udziale PTTK i jego poprzedników w rozwoju działalności społecznej i kulturowej w Polsce. Jest wydawcą map, folderów i przewodników. Ponadto w całym kraju posiada biblioteki i Regionalne Pracownie Krajoznawcze.