Navigatoria Adventure Racing Team

Nasz klub powstał w roku 2008 jako grupa sportowców-amatorów chcących połączyć swoje siły w celu zbudowania silnego zespołu, który startowałby w imprezach o formule rajdów przygodowych (ang. Adventure Racing) oraz innych ekstremalnych imprezach wytrzymałościowych. W miarę rozwoju tej inicjatywy, rozpoczęła się również organizacja lokalnych zawodów na orientację. W roku 2011 odbyły się pierwsze zawody – „Navigatoria Adventure Race, w których wystąpiły drużyny z różnych stron Polski impreza przez kolejne 2 lata z powodzeniem gościła w Sopocie i dzięki patronatowi miasta z roku na rok rozwijała się. W 2012 przy współpracy z lokalną grupą inwestycyjną powstał cykl 4 imprez na orientację Hanza AnO”, w którym łącznie wystartowało około 200 osób z Trójmiasta. Rok 2013 to kontynuacja cyklu „Hanza AnO” przy coraz większym zainteresowaniu uczestników oraz „Navigatoria Adventure Race” w gminie Parchowo przy współpracy lokalnych władz.

Jednocześnie obok działalności organizatorskiej członkowie zespołu, w każdym sezonie startuja w dziesiątkach imprez turystycznych i sportowych, ze szczególnym uwzględnieniem rajdów przygodowych i maratonów górskich. W roku 2011 zajmując między innymi 7 miejsce w rankingu „Najlepszy Zespół Adventure Racing w Polsce, a w roku 2012 plasując się na 10 miejscu.

Zapraszamy na naszą  stronę internetową oraz nasz profil na portalu facebook.