25 września 2017 | Bez kategorii

Witajcie!
Już za miesiąc odbędzie się 54. edycja Rajdu Harpagan. Dawno nie byliśmy tak blisko Trójmiasta – baza znajdować się będzie w Szemudzie w dniach 20-22 października 2017, a tereny całej gminy dostarczą Wam rozrywki na aż 8 trasach pieszych, rowerowych i mieszanej.
W tej edycji szykuje się kilka zmian na trasach – o wszystkim piszemy na naszej stronie internetowej. Pamiętajcie również, że wszyscy uczestnicy poprzedniej edycji (H-53 w Cewicach) przy zapisach internetowych otrzymują zniżkę – wystarczy podać swój poprzedni numer startowy.
Prace rajdowe nabierają tempa, budowniczego coraz częściej można spotkać w terenie, a Zespół Organizacyjny pracuje w pocie czoła, by kolejna już edycja była turystyczno-sportowym sukcesem!
W tej edycji rozpoczynamy również nową tradycję – każdy uczestnik otrzyma na mecie pamiątkowy medal w oryginalnym kształcie gminy (kto wie, może kiedyś uda się stworzyć mapę województwa!). W końcu każdy kto podejmie wyzwanie Harpagana jest zwycięzcą, niezależnie od wyniku!
Nie zwlekaj ze zgłoszeniem – tylko do 25 września 2017 obowiązuje pierwszy pułap opłaty startowej.
Do zobaczenia w Szemudzie!
Zespół Organizacyjny
ERnO Harpagan-54

O PTTKu ...

PTTK zrzesza około 61 tysięcy członków. Ma ponad 260 oddziałów zrzeszających około 2500 kół i klubów oraz prawie 200 obiektów noclegowych o różnym standardzie. Baza noclegowa PTTK obejmuje ponad 20 tysięcy miejsc noclegowych w 60 domach turysty, 77 schroniskach górskich, 35 stanicach i ośrodkach turystyki wodnej, 33 ośrodkach campingowych i w 5 zajazdach. Prowadzi sieć 16 muzeów regionalnych, które są ośrodkami tradycji polskiego ruchu turystyczno-krajoznawczego. Gromadzone są w nich unikalne dokumenty i inne materiały świadczące o udziale PTTK i jego poprzedników w rozwoju działalności społecznej i kulturowej w Polsce. Jest wydawcą map, folderów i przewodników. Ponadto w całym kraju posiada biblioteki i Regionalne Pracownie Krajoznawcze.