Inauguracja Znaczka Turystycznego w Sopocie

12 czerwca 2018 | Bez kategorii

W piątek 08.06.2018r. w obecnej plebani kościoła pw. św. Jrzego  ( dawniej Dwór Francuski) odbyła się święto Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych.

Z tej okazji szczególnie pozdrawiamy przedstawicieli Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach zaszczycających naszą uroczystość.

Więcej zdjęć w Galerii Oddziału – Zapraszamy!

 

O PTTKu ...

PTTK zrzesza około 61 tysięcy członków. Ma ponad 260 oddziałów zrzeszających około 2500 kół i klubów oraz prawie 200 obiektów noclegowych o różnym standardzie. Baza noclegowa PTTK obejmuje ponad 20 tysięcy miejsc noclegowych w 60 domach turysty, 77 schroniskach górskich, 35 stanicach i ośrodkach turystyki wodnej, 33 ośrodkach campingowych i w 5 zajazdach. Prowadzi sieć 16 muzeów regionalnych, które są ośrodkami tradycji polskiego ruchu turystyczno-krajoznawczego. Gromadzone są w nich unikalne dokumenty i inne materiały świadczące o udziale PTTK i jego poprzedników w rozwoju działalności społecznej i kulturowej w Polsce. Jest wydawcą map, folderów i przewodników. Ponadto w całym kraju posiada biblioteki i Regionalne Pracownie Krajoznawcze.